3 Temmuz 2015 Cuma

Windows 10 Çıkış tarihi belli oldu: Windows 10 özellikleri

Windows 8 'den sonra gelen Windows 10 'un çıkış tarihi belli oldu. Windows açık uygulamalar kısmında hazır sekmelerde görünen " Windows 10 'u alın " butonu belirdi bile. Sürüm yükseltecek olanların ücretsiz sahip olacağı Windows 10 işletim sistemi kullanmak isteyen kişiler en az 29 Temmuz'a kadar beklemek zorundalar.

29 Temmuz'dan sonra gelecek olan bildirim ile birlikte ekranınızın sağ alt köşesinde açık olan bildirimlerden Windows 10'un yer aldığı sekmeyi seçerek kulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 Genel Özellikleri
Windows 8'in ilk sürümünde yaşanan başlat menüsü krizi Windows 10'da yaşanmayacak. İşletim sisteminin ilk sürümü ile birlikte gelecek olan Başlat Menüsü kendimizi evimizde gibi hissettirecekmiş, bunlar Windows'un sözleri.


Windows 10 sistem gereksinimleri kullanmış olduğunuz donanım ile uyumlu bir şekilde çalışarak sistem sorunu yaratmayacaktır. Windows 8'e göre daha hızlı kapanma ve başlamayı garanti eden Windows 10 'un en büyük sürprizlerinden birisi İnternet Explorer'in aksine yeni bir tarayıcı ile karşımıza çıkıyor.

Windows Edge
Windows Edge Windows'un yeni internet tarayıcısı.

Windows 10 'un bellek gereksinimi
Windows 10 ne kadar yer kaplıyor diye merak edenler için Windows 10 ; 3 GB indirme alanına ihtiyaç duymaktadır.

7 yorum:

 1. baya güzel özellikleri olacak anlaşılan umarım kullanması da kolay olur..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biraz geç bir yorum olsa da Windows 10 kullanıcısı olarak işletim sisteminin yeni ve son halini gayet başarılı bulduğumu söylemeliyim umarım sizde beğenmişsinizdir.

   Sil
 2. Deneme surumu kullandım super

  YanıtlaSil
 3. Windows umarım geliştirmiştir kendini (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anlaşılan siz bir MAC kullanıcısısınız :)

   Sil
 4. Sitenizi ilgiyle takip ediyoruz ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Ayrıca sitemize desteklerinizide bekliyoruz - Sinax Sineklik Sistemleri http://www.sinax.com.tr [sinek, sineklik, sağlık, yaşam]

  YanıtlaSil