4 Ağustos 2015 Salı

2015 Model Şahin

2015 model şahin evet yanlış duymadınız 2015 model şahin. Neden böyle bir konu açtın şimdi bu nereden çıktı diye soracak olursanız... 1986 yılında 4 vites Şahin olarak karşımıza çıkan Tofaş Şahin daha sonraları 5 Vites Şahin olarak piyasaya sürüldü. 1986 da başlayan zamanın mercedesleri olarak anılan şahinler(en azından fiyat olarak) 2002 yılında üretimi sonlandırdı. Bende güncel bir konuda yazı yazmak için kolları sıvamış bir şekilde bilgisayarımın karşısına geçip google ‘da popüler olan 2015 model konuları aratırken resimde de görüleceği üzere “2015 model şahin” yazısının sıkça aratıldığını görünce bayağı şaşırdım ve güncel konunun kendi ayakları ile bana geldiğini anlayıp deyim yerindeyse bu fırsatı kaçırmadım.Peki 2015 model şahin piyasaya sürülseydi özellikleri nasıl olur fiyat aralığı hangi aralıkta oluşurdu?
Yalnızca 1.9L motor ile bize dizel seçeneği sunan Şahin hiç kuşkusuz 2015 yılında 1.9 gibi büyük motor dediğimiz kategoride bir araç çıkartmazdı.

Kasa olarak eski görüntüsünden çok uzaklaşmayacağını düşünüyorum. Günümüz Tofaş tutkunlarını üzecek kararlardan uzak duracaklarını kesinlikle garanti edebilirim. Oluşmuş olan pazarı bırakmayacaklardır.Gelelim fiyat aralığına; Fiat Albea ile hemen hemen aynı fiyat aralığında olacağını düşünüyorum.

Herşeyi geçin güzel yurdumun güzel insanları boşu boşuna internetten 2015 model şahin aratmayın çünkü 2015 model şahin üretilmedi sonraki yıllarda da üretilmeyecektir.


2015 Model Şahin olur mu demeyin. Biz yazdık o-la-cak

Konu ile alakalı diğer yazılar:15 yorum:

 1. Belki şahin sevenler 2015 modelin hayallerini kuruyorlardır..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilemiyorum gerçekten bende şaşırmıştım popüler aratmalarda 2015 model şahin aramasını görünce :)

   Sil
 2. Şahin eskiden güzeldi geliştirseler belki tutar :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiden fazla altenatifler olmadığından insanlara Mercedes fiyatına Şahin satmışar . Ben pek begenmiyorum ama söylediğiniz gibi 'geliştirseler' belki tutabilir ama sınıf ve tarz düşünülünce sanırım belirli standardın üzerine de çıkartmak istemeyeceklerdir. Çıkarsa zaten fiyat artacağı için 2015 Moden Şahin VW ile yarışacaktır :)

   Sil
 3. Güzel mizah içeren bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
 4. Bir araba tutkunu olarak. Keşke olsa da denesek :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım birgün çıkarda deneme imkanına hep birlikte sahip oluruz :)

   Sil
 5. hahaha :) hala şahin tutkunları var ya bizim bi tanıdık ev parası vermişti neredeyse 2binlerin başında

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyleydi insanları yıllarca uçuk fiyatlar ile kazıkladılar :)

   Sil
 6. Bir an şaşırdım ama demek ki hala bekleyenler var çıkar diye.Antalya da bolca var eski modellerinden.

  YanıtlaSil
 7. En sevmediğim araba serisi buydu iyi ki durdu üretimi :)

  YanıtlaSil
 8. Aslında yeni modelleri var ama ülkemizde değil maalesef Etiyopya da Holland Cad Docc adıyla satılıyor. Milli gururumuz diyebiliriz. Google dan dediğim isimle aratırsanız resimlerini görebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 9. tofaş kuş serisi dünyada hala üretilmektedir yanlış dumadınız fakat patent olarak satılan tofaş kuş serisi araçlar türkiyede değil etiyopyada tofaş docc olarak üretimi devam etmektedir ancak başka ülkelere satışı patenti nedeniyle yasaktır.

  YanıtlaSil