7 Kasım 2016 Pazartesi

VPN Servislerine alternatif tarayıcı | Opera VPN

Artan terör olayları, ülkemizdeki iç karışıklıkların ardından internetimize getirilecek kısıtlama kaçınılmaz olmuştu. Facebook, Youtube, Twitter 'in ardından Facebook şirketinin sahip olduğu dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'a getirilen getirilen kısıtlamaya da 5 Kasım 2016 sabahı şahit olduk. İletilmeyen mesajlar ile bizlere yok artık dedirten kısıtlamaları VPN ile aşsakta gün geçmeden VPN servislerine de getirilen kısıtlamalar bizleri alternatif platformlar bulma gereksinimi yarattı.
Facebook, Twitter, Youtube erişim yasağı

Kapanan VPN servisleri Zenmate ve HotSheild ile de sınırlı değil. Peki bunlara alternatif olarak kişisel bilgisayarımızda neler kullanabiliriz?

Web tarayıcılarımız Google Chrome, Firefox ve İnternet Explorer yani yeni adı ile Microsoft Edge ile erişim sağlayamadığımız sosyal medya hesaplarımıza nasıl erişebiliriz?
Opera VPN

Kısıtlamalar ve erişim yasaklarının ardından geri planda kalan, mobil platformlardan da tanıdığımız Opera web tarayıcısı bu dönemin parlayan yıldızı oldu. Tarayıcının Kanada merkezli olması ve VPN desteği sunması ile birlikte Opera bu süreçte bir adım öne çıktı.

Opera VPN nasıl aktif hale getirilir? Aşağıdaki video firmanın kendisinin hazırlamış olduğu bir tanıtım videosudur.
Opera Web Tarayıcısını buradan indirebilirsiniz.

2 yorum: