14 Mart 2014 Cuma

Bahar Dönemi

Güz yarıyılının ne zaman bittiğini henüz kavrayamamışken Bahar dönemi başladı. Bahar dönemi biraz daha hızlı geçiyor. Şimdiden 4 hafta geçti bile. Kaldı 10 hafta.

Tahmin edeceğiniz gibi en büyük derdimiz ise Vize - Final tarihleri. Vizeler hep mi kötü geçmek zorunda? Vizeler o kadar kötü geçiyor ki Finallere kadar insan toparlanamıyor. Bilmiyorum nedendir öyle bir rahatlı var ki üzerimde . Sanki ben değilim o düşük notları alan. Öyle rahat bir psikolojiye sahibim ki sanırım dünyanın en rahat insanı ben olabilirim. Biliyorum ki bende potansiyel var ama bunu bilgi ile desteklemeyince potansiyelinde anlamı kalmıyor.

Üniversiteye bu yıl başladıysanız size tavsiyem hemen bir disiplin içerisine girmelisiniz. Disiplinli bir eğitim-öğretim hayatına sahip olursanız başarı da beraberinde geliyor. Üniversiteyi kayıpsız atlatmalıyız. Çünkü bir yıl demek çok şey demektir. 1 yıl demek hayata 1 yıl geriden gelmek en kötü 2bin TL maaş alsak bile 24.000 TL bize zararı olması demektir. 9 ay 'da bir çocuğun anne karnında cana , kana , vücuda büründüğünü düşünürsek 12 ay sizce de devasa bir zaman değil midir?

Konumuzdan sanırım biraz saptık bahar döneminden girdik başarılı üniversite hayatı sonrasında da 12 ayın anlamına değindik. Toparlamak gerekirse gençliğin hızına kapılıp kör olmamalıyız. Sorumluluklarımızın bilincine varıp hayata 1-0 geriden gelmemeliyiz. 12 ay kaybetmek bize çok şey kaybettirebilir. Bunun bilincine biran önce varmalıyız.

Okuduğunuz için teşekkür ederim sizlerin yorumları benim için çok değerli iyi veya kötü yorum yaparsanız beni çok mutlu edersiniz. Bir blog yazarının en büyük hazinesi değerli gördüğü okuyucularının da kendisine değer verdiğini hissedebilmesidir.


0 yorum to “Bahar Dönemi”

Yorum Gönder